Головна → програми

Старше покоління – це ми в майбутньому

Турбота про інших людей — основний обов'язок в житті кожної людини (Вудро Вілсон)

Турбота про старших стирає прірву между поколіннямі, допомагає долучітіся до мудрості віків, що передається від батька до сина і від матері до дочки. А це — безцінній досвід , який неможливо отриматі зі шкільних підручніків.

Традиція відношення з повагою до старших зародилася досить давно. Це не є свого роду обов’язком, як багато хто вважає. Адже кожен повинен представляти себе в більш дорослому віці і давати волю думкам, яке відношення він заслужив за пройдені роки.

Своїм прикладом правильного ставлення до старшого покоління ми хочемо передати естафету нащадкам, які також потім будуть ставитися і до нас. Саме тому пріоритетними напрямком нашої діяльності є — турбота, підтримка і надання уваги людям старшого віку. Наша глобальна мета — зробити людей старшого віку більш щасливими і потрібними, а також прищепити шанування і повагу молоді до них.

Завдання програми

1 привернення уваги громадськості до життя людей
пенсійного віку, їхніх заслуг і надій;

2 активізація роботи тематичних об’єднань людей
похилого віку;

3 формування серед молоді системи цінностей,
побудованої на честі, шанування батьків і повазі
старшого покоління;

4 підвищення в суспільстві цінності сім’ї та вірності.

Взаємозв’язок поколінь сприяє їх самоідентифікації. Тільки спілкуючись зі своїм безпосереднім «продовженням», ми можемо дати об’єктивну оцінку своїм власним діям. Саме тому в рамках програми «Старше покоління – це ми в майбутньому» співробітники фонду мають намір:

  • цілеспрямовано руйнувати бар’єри, що перешкоджають повноцінному діалогу «батьків і дітей»;
  • заохочувати молодіжні ініціативи, спрямовані на підтримку старшого покоління;
  • популяризувати активні види відпочинку для літніх людей, в яких вони зможуть брати участь разом з молоддю.

Причини вибору програми нашим фондом:

• моральні: ми впевнені в тому, що збільшення кількості щасливих людей пенсійного віку змінить загальний вигляд нашої нації в кращу сторону. Літні люди гідні того, щоб до них прислухалися, про них дбали, дарували їм радість щодня!

• медичні: позитивне ставлення до життя сприяє поліпшенню стану здоров’я людини, а також збільшує стресостійкість в наше не мирний час;

• економічні: ми переконані, що люди, принципи життя яких побудовані на культурно-моральних цінностей, будуть з великим ентузіастом розвивати економічну сферу нашої країни, що призведе до збільшення забезпеченості кожного жителя;

• іміджеві: ми впевнені, що шанування літніх людей значно підніме імідж нашої країни в очах світової спільноти і відкриє перед нею нові перспективи розвитку.

У століття духовної кризи ми повинні знову і знову згадувати про вічні цінності, про наш борг перед тими, кому ми вдячні за наше сьогодення. Адже зовсім не складно підтримувати старих хорошими теплими словами, надавати їм посильну допомогу, проявляти увагу.

І все це ми можемо і повинні робити для них вже сьогодні: відвідати старих, допомогти їм, вислухати, організувати для них дозвілля і багато іншого. Це буде лише частинка нашого неоплатному боргу перед старшим поколінням, яка має колосальне значення.