Даний проект реалізується в рамках програми нашого благодійного фонду під назвою
"Відродження культурно-моральних цінностей".
Цей проект включає в себе серію екскурсій вихованців дитячих будинків сімейного типу в "Мамаєву слободу" (м.Київ).
Партнери:
- відомі люди,
- зірки, які зможуть розповісти про святкування Масляної, її історію, традиції.
Проект відкритий: 2013
Географія проекту: Київська область.
Терміни реалізації проекту: 2013
Бюджет проекту: до 10 000 грн.
Місія проекту:
познайомити учнів зі святом "Масляна", його звичаями та обрядами;
навчити дітей технології приготування дріжджового і бездріжджового тіста для млинців;
розвивати творчу уяву школярів, навички та вміння у створенні декоративного образу в техніці "аплікація", "малюнок";
виховувати повагу до укладу життя, побуту, звичаїв наших предків, прагнути зберегти те цінне, що залишилося від несправедливо забутого.
Мета проекту:
До 17.03.2013г. провести захоплюючу програму, де дітям розкажуть про традиції Масляної. Дати новому поколінню побачити звичаї та обряди Масляної, пробудити емоційне ставлення до життя. А також виховати самостійність, акуратність дітей у роботі та самоорганізацію. Головна спрямованість проекту – поєднання народної творчості, обрядів із православними традиціями; частування дітей млинцями, сушками та іншими стравами.
Актуальність проекту:
Масляна – це стародавнє слов'янське свято, що дісталося нам у спадок від паганської культури. Це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням тепла, весняного оновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут Масляної, мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі, вони являли собою символ сонця, яке все яскравіше розгоралося, подовжуючи дні. Масляний тиждень був буквально переповнений святковими справами; обрядові та необрядові дійства, традиційні ігри та витівки буквально заповнювали всі дні. Сил, енергії, завзяття вистачало на все, оскільки панувала атмосфера граничної розкутості, загальної радості й веселощів.
Хочеться вірити, що Масляна з її традиціями та обрядами подарує дітям тільки позитивні пізнання у святкуванні, а також заряд бадьорості на довгий час.
Цільова аудиторія проекту
Діти з дитячих будинків у віці від 8 до 15 років.
Якщо Ви бажаєте взяти участь у проекті, завантажте та заповніть Лист-звернення, а потім відправте його за адресою help@kondakov.ua
Будемо дуже раді бачити Вас на наших заходах!