Правда про опіку над дітьми з перших вуст
Ми дуже раді, що Ви зараз читаєте цю сторіночку – це означає, що Ви цікавитеся темою опіки. Наш фонд надає підтримку людям, які обрали своєю місією бути Батьками з великої літери. Ми хочемо поділитися з Вами позитивом, вселити оптимізм і впевненість у те, що у Вас все вийде, якщо Ви вирішите прийняти в свою сім’ю декілька діточок, або заснувати дитячий будинок сімейного типу. Які картини уявляють собі люди, коли чують словосполучення «дитячий будинок»? Сірі будівлі, тужливі обличчя, залякані діти …
А що, як ми скажемо, що все зовсім не так! Більшість людей не помічає повної назви – «дитячий будинок сімейного типу». ЗМІ занадто захоплені гонитвою за сенсацією та рейтингом, тому до нас, звичайних людей, доходить лише мала частина правди про те, хто такі «вихованці дитбудинків» і як вони живуть. Так і виходить, що ми знаємо тільки непозитивні події з життя дітей-сиріт. Відомо, що людина за своєю природою схильна уникати того, що їй мало відомо, ось і виходить, що є «наше звичне життя» і за певною межею – «чужі», «вихованці дитбудинків».
Щоб своїми очима подивитися, як проходить життя тих людей, яким допомагає фонд, і дізнатися, чи таке «страшне» слово «дитбудинок» або «прийомна дитина», в рамках акції “Жодного дня без гарних справ!” ми побували в гостях у Хуторних. Назвати цю дружну родину офіційно «Дитячим будинком сімейного типу» навіть не спадає на думку.
Перше що приходить на розум, коли заходиш у трирівневу квартиру, де ароматно пахне булочками з корицею, віє спокоєм і затишком, – це «Кому пощастило більше? Дітям зі звичайних сімей, або цим діточкам? ». Весь будинок наповнений дитячими виробами. Декупаж, картини, листівки, малюнки, фотографії, дипломи оселилися буквально в кожній кімнаті. Що є показовим, адже любов і творчість, турбота і дружба в такій кількості не завжди присутні в сучасних благополучних сім’ях.
Наш маленький екскурсовод, восьмирічна Настя з гордістю справжньої принцеси показувала поверх за поверхом і знайомила зі своїми братами та сестрами (зараз сім’я Хуторних складається з 12 хлопців до 18 років, і в найближчі місяці до неї увійдуть ще три дівчинки). З кожною хвилиною ми переконувалися все більше й більше, що термін «дитячий будинок сімейного типу» – більш ніж формальна назва. Мама (як називають її всі діти) Любов Олексіївна розповідала про квартиру, яку виділила для сім’ї держава на час проживання дітей:
– Кімнати дуже великі, а так як квартиру держава виділила на час, ми не можемо ставити перегородки. Ось чому ми замовляли шафи-купе, щоб розселити діток по 1-2 людини та дати їм більше особистого простору.
Нам сучасний ремонт і позитивна атмосфера в кімнатах підлітків трохи нагадували молодіжний серіал.
Ми закінчили знайомство з будинком і сіли за стіл. Вареники з картоплею, пиріжки з корицею, рулети з маком, булочки з вишнею – неймовірно смачні й ароматні частування дівчинки приготували самі! Наречені на видання – це якраз про дівчат сім’ї Хуторних! Милі, виховані, цікаві співрозмовниці, майстрині на всі руки і до того ж прекрасні господині. Варто визнати, що і половини того, що з легкістю дається «вихованкам дитячого будинку», не вміє більша частина сучасних підлітків.
Метою нашого візиту був майстер-клас з виготовлення браслетів і листівок за допомогою техніки квіллінга. Тому після смачного обіду ми розклали фарби, папір, стрічки, браслети, і за творчим процесом відбулася тепла щира розмова.
Саме ця бесіда, в ході якої ми дізналися про «чарівне життя тапочок у домі», поїздки на дельфінотерапію, перемоги та дипломи, мрії й успіхи сім’ї Хуторних, надихнула нас написати цю статтю. У нас з’явилося велике бажання показати всім, хто вже подумки перебуває на півшляху до усиновлення або створення дитячого будинку сімейного типу – робіть це, не бійтеся! Дорогу здолає той, хто йде! У вашому житті з’явиться ще більше любові, подій, радості, сенсу й наповненості. Держава підтримує житловою площею, цікавими тренінгами для прийомних батьків, виділяє два прожиткові мінімуми на кожну дитину. Так само й благодійні організації підтримають вас у ситуаціях, що вимагають допомоги. Адже з любов’ю в серці ми будуємо новий світ!