Главная → новости

(UA) 5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

Извините, этот контент доступен только на Украинский. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Зазвичай, Всесвітній день навколишнього середовища – “народна подія», що супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів і плакатів у школах, посадка дерев, а також кампанії з рециркуляції відходів і прибирання території, і звісно, у зв’язку із ситуацією пандемії, цього року все по-іншому, але це не означає, що ми не повинні святкувати таку пам’ятну дату.

І взагалі, такий день повинен відображатися в нашій свідомості кожного дня, місяця, тижня, години, все життя.

І святкувати його потрібно по-своєму, по-особливому:

1. В Україні переробляється дуже невеликий відсоток сміття – менше 5%. Утім, кожен громадянин на рівні побуту може потурбуватись про те, аби окремо сортувати небезпечні відходи.

2. Значно зменшити використання сміття дозволить носіння екоторби та відмова від використання одноразових речей – серветок, посуду, рушників.

3. Правильна екологічна поведінка – надавати перевагу речам, виготовленим із повторно перероблених речовин.

4. Заощаджувати електроенергію.

5. Екологічно правильно – не марнувати воду, використовуючи стільки води, скільки потрібно для приготування їжі.

6. Намагайтесь також використовувати натуральну косметику.

7. Відмовитися від використання побутової хімії, надавши перевагу екологічній.

8. Приклад екологічної поведінки – споживання сезонних продуктів, або продуктів, які виготовлені в Україні.

9. Окрім збереження енергії, води, сортування сміття важливо звертати увагу на екологію душі і тіла, ретельно слідкувати за своїм здоров’ям.

10. Думаючи про екологію, про речі, які купуємо, часто згадуємо в останній момент. Однак і тут можна поводитись дуже екологічно. Наступного разу зібравшись до супермаркету, пам’ятайте, що близько 60% покупок відбуваються спонтанно. Тому намагайтесь заздалегідь скласти список бажаних товарів та дотримуватись його.

11. Цікавтесь у своїх близьких та родичів, що вони хочуть у подарунок – не даруйте непотрібних речей. Дуже екологічно – замість матеріальних подарунків влаштовувати нематеріальні сюрпризи, наприклад, екскурсії чи похід до театру.

12. Намагайтесь не накопичувати непотрібні речі, а якщо так відбувається – то віддавати їх людям, що цього потребують ( https://docs.google.com/forms/u/2/d/154ULlr0AXQBnLTjm8D3TGf4YGL80b047t5rhrfUy2aE/edit?fbclid=IwAR3mBy_6mC5cp7gbckd3ZW17OvDfAf08UvMJrpGeOGQGX7Rak-_6bc-YOyE ).

Саме так, адже найкращим подарунком для довкілля можуть бути лише екологічно свідомі люди, котрі своїми вчинками та діями не лише дбають, а й покращують стан довкілля, даруючи повітрю, природі, всьому живому та собі шанс на краще життя.